Başkan Altan, “Milletin Geleceğinin Mimarları Şüphesiz ki! Öğretmenlerdir”  Eskil Kültür Eğitim ve Dayanışma Derneği Başkanı Süleyman Altan 24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebeti ile bir mesaj yayınladı.

  ESKİLDER başkanı Süleyman Altan mesajında;

  Bilimden- Endüstriye,  Adaletten sağlığa kadar kısacası bir milletin geleceğinin mimarları şüphesiz ki! öğretmenlerdir. Bu kıymetli mesleği ifa eden basta Baş Öğretmen Ulu Önder Mustafa Atatürk, üzerimde emeklerini ne yapsam ödeyemeyeceğim öğretmenlerim ve bu görevi ifa eden  bütün öğretmenlerin "24 Öğretmenler gününü" kutluyorum.

   
  Derneğimiz Öncülüğünde Hemşerilerimiz aşurede buluştu  Eskil Kültür, Eğitim ve Dayanışma Derneği bugün Konya´da gerçekleştirdiği aşure programıyla Konya´daki Eskillileri buluşturdu.

  Konya Karatay Erol Olçok (Feritpaşa) İlkokulu bahçesinde program Dernek Başkanı Süleyman Altan ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşti.

  Programa MHP Eskil İlçe Başkanı Mustafa Güdendede,  Eskil Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Zavlak, Eskil Belediye Başkan Aday Adayı Ömer Uzar, Karatay MHP ilçe yönetim kurulu üyesi Ömer Karaer´le birlikte çok sayıda Eskilli katıldı.

  Dernek Başkanı Süleyman Altan, "Geleneksel hale getirmeyi planladığımız Aşure programlarının bu sene 2.sini yapıyoruz. Bu tür programlar kaynaşmamız için önemli etkinliklerdir. Burada hemşerilerimizle bir araya gelerek hasret gideriyoruz, istişare ediyoruz. 16 Bin Eskilli´nin yaşadığı Konya´da inşallah önemli etkinlere imza atacağız. Bugün de aşure etkinliğimize gelen-gelemeyen tüm dostlarımıza, kardeşlerimize teşekkür ederiz." diye konuştu.

   

  3-039.jpg2-034.jpg1-035.jpg4-026.jpg

  5-025.jpg6-019.jpg1-036.jpg7-012.jpg

   
     Eskilliler Derneği Aşurede Buluşturdu  Eskilliler Aşure EtkinliğindeEskilliler Derneği Aşurede Buluşturdu

  Eskil Kültür, Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Konya´da gerçekleştirdiği aşure programıyla Konya´daki Eskillileri buluşturdu.
  Konya Karatay Erol Olçok (Eski Feritpaşa) İlkokulu bahçesinde yapılan program Dernek Başkanı Süleyman Altan ve yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşti.
  Programa Ziraat Odası Başkanı Necati Belgemen, Ak Parti Eskil eski İlçe Başkanı Mustafa Zavlak, Eskil Eşmekaya Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Ömer Karaer´le birlikte çok sayıda Eskil’li katıldı.
  Süleyman Altan, "Bu tür programlar kaynaşmamız için önemli etkinliklerdir. Burada hemşerilerimizle bir araya gelerek hasret gideriyoruz, istişare ediyoruz. 16 Bin Eskilli´nin yaşadığı Konya´da inşallah önemli etkinlere imza atacağız. Yönetim kurulu olarak her ayın 15’inde hemşerilerimizle kaynaşma toplantıları düzenleyeceğiz. Bu ayki toplantımız aşure etkinliğine geldiği için 2 programı birlikte yaptık. Bugün de aşure etkinliğimize gelen-gelemeyen tüm dostlarımıza, kardeşlerimize teşekkür ederiz." diye konuştu.
  HABERLER  Eskilder 2017-2018 Yüksek Öğrenim Burs Başvurusu

   

  https://www.bursbasvurulari.org/eskilder-2017-2018-yuksek-ogrenim-burs-basvurusu/